FestivalFilme/ProgramInfoDespre noiArhivăPresăContact
Filme/Program
mai
2016
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Bucureşti
13 14 15
Baia Mare
20 21 22
Tîrgu Mureş
20 21 22
Cluj-Napoca
27 28 29
Hunedoara
27 28 29
Timişoara

Jurnal

Premiul publicului

Capitala Europeană a Culturii 2021
Shakespeare
10 prieteni ai FFE

Filme/Program


        mod de afişare: listă completă | grid
 

Bucureşti - Cinema Studio

Gelozia (Franţa)
08-05-2015 18:00
Calvarul (Irlanda)
08-05-2015 20:00
15 ani şi o zi (Spania)
09-05-2015 13:00
Colecţia de arome / Cadoul / În ataş (Moldova)
09-05-2015 15:00
Ziua filmului studenţesc (UNATC - România)
09-05-2015 16:30
Miraj (Ungaria)
09-05-2015 19:00
Faţă în faţă (Portugalia)
09-05-2015 21:00
Mă reîntorc printre cei vii (Italia)
10-05-2015 12:00
În vremurile bune (Olanda)
10-05-2015 14:00
Vis-à-vis (Croaţia)
10-05-2015 16:00
Inimă de Leu (Finlanda)
10-05-2015 17:30
Acasă la Bergman (Suedia)
10-05-2015 19:30
Reuniunea (Suedia)
11-05-2015 17:00
Gustul coacăzelor (Comunitatea Valonia - Bruxelles)
11-05-2015 18:30
Visul fluturelui (Turcia)
11-05-2015 20:15
Gaşca de fete (Premiul LUX al PE / Franţa)
12-05-2015 17:00
Duşmanul clasei (Slovenia)
12-05-2015 19:00
Sfântul GRA (Clorofilm / Italia)
12-05-2015 21:30
Fortăreaţa (Cehia)
13-05-2015 17:00
Pasolini (Independenţa Film / Franţa)
13-05-2015 18:30
Între două surori (Germania)
13-05-2015 20:00
Domnişoara Julie ( Independenţa Film / Norvegia)
14-05-2015 18:00
Locke (Marea Britanie)
14-05-2015 20:30
 

Bucureşti - Cinema PRO

Acasă la tata (România)
07-05-2015 20:00
Films by Tudor Giurgiu - Legături bolnăvicioase (România)
10-05-2015 10:30
Films by Tudor Giurgiu - Nunţi, muzici şi casete video (România)
10-05-2015 12:00
Films by Tudor Giurgiu - Superman, Spiderman sau Batman (România)
10-05-2015 13:00
Films by Tudor Giurgiu - Despre oameni şi melci (România)
10-05-2015 13:30
De ce eu? (România)
10-05-2015 15:00
Aferim! (România)
10-05-2015 18:00
Autoportretul unei fete cuminţi (România)
10-05-2015 20:30
 

Bucureşti - Cinema Elvire Popesco

Duşmanul meu (Grecia)
08-05-2015 17:00
O poveste cu cântec (Marea Britanie)
08-05-2015 19:00
Dumnezeii (Polonia)
08-05-2015 21:00
Haide, Eddy! (Comunitatea flamandă)
09-05-2015 13:00
Celelalte mătănii (Turcia)
09-05-2015 15:00
Între lumi (Germania)
09-05-2015 16:45
Fisuri în beton (Austria)
09-05-2015 18:45
Hipocrat (Franţa)
09-05-2015 20:45
Lecţii în dragoste (Olanda)
10-05-2015 11:00
În numele... (Clorofilm / Polonia)
10-05-2015 13:00
Nord-vest (Danemarca)
10-05-2015 15:00
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - Ghidul (Ucraina)
10-05-2015 17:00
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - The Gipsy Baron (Austria)
10-05-2015 19:30
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - Copilul (Franţa)
10-05-2015 21:00
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - Casa mea (Cehia)
11-05-2015 17:00
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - Chişinău - din zori până în amurg / Kiev – din zori până în amurg (Polonia)
11-05-2015 18:30
Republica Moldova şi Ucraina în Focus - La revedere (Republica Moldova)
11-05-2015 20:30
E uşor să trăieşti cu ochii închişi (Spania)
12-05-2015 18:00
Umbră albă (Clorofilm / Germania)
12-05-2015 20:15
Cowboys (Croaţia)
13-05-2015 18:00
Violette (Clorofilm / Franţa)
13-05-2015 20:00
Tăietura (Independenţa Film / Germania)
14-05-2015 16:00
Viktoria (Bulgaria)
14-05-2015 19:30
 

Bucureşti - ICR (Aleea Alexandru)

Ida (Premiul LUX al PE / Polonia)
12-05-2015 18:00
 

Craiova - Centrul istoric

Calvarul (Irlanda)
15-05-2015 21:00
Leviatan (Rusia)
16-05-2015 21:00
Domnişoara Julie ( Independenţa Film / Norvegia)
17-05-2015 21:00
 

Craiova - Teatrul Colibri

De ce eu? (România)
15-05-2015 19:00
Lecţii în dragoste (Olanda)
16-05-2015 11:00
Duşmanul clasei (Slovenia)
16-05-2015 13:00
Films by Tudor Giurgiu - Despre oameni şi melci (România)
17-05-2015 13:30
Locke (Marea Britanie)
17-05-2015 15:30
Miraj (Ungaria)
17-05-2015 17:00
Cowboys (Croaţia)
17-05-2015 19:00
 

Iaşi - Casa de Cultură Mihai Ursachi

O poveste cu cântec (Marea Britanie)
22-05-2015 19:00
Te iubesc, Ion şi Doina (Moldova)
23-05-2015 12:30
Films by Tudor Giurgiu - Legături bolnăvicioase (România)
23-05-2015 14:30
Celelalte mătănii (Turcia)
23-05-2015 16:00
Gelozia (Franţa)
23-05-2015 18:00
Aferim! (România)
23-05-2015 20:00
Faţă în faţă (Portugalia)
24-05-2015 12:30
Nord-vest (Danemarca)
24-05-2015 14:00
Leviatan (Rusia)
24-05-2015 15:30
Ida (Premiul LUX al PE / Polonia)
24-05-2015 18:00
Dumnezeii (Polonia)
24-05-2015 20:00
 

Tg. Mureş - Cinema ARTA

Duşmanul clasei (Slovenia)
22-05-2015 19:00
Films by Tudor Giurgiu - Nunţi, muzici şi casete video (România)
23-05-2015 12:30
Films by Tudor Giurgiu - Superman, Spiderman sau Batman (România)
23-05-2015 13:30
Gaşca de fete (Premiul LUX al PE / Franţa)
23-05-2015 14:00
Umbră albă (Clorofilm / Germania)
23-05-2015 16:00
E uşor să trăieşti cu ochii închişi (Spania)
23-05-2015 18:00
Acasă la Bergman (Suedia)
23-05-2015 20:00
Între lumi (Germania)
24-05-2015 14:00
Locke (Marea Britanie)
24-05-2015 16:00
Fisuri în beton (Austria)
24-05-2015 18:00
Dumnezeii (Polonia)
24-05-2015 20:00
 

Hunedoara - Castelul Corvinilor

De ce eu? (România)
30-05-2015 21:00
Ida (Premiul LUX al PE / Polonia)
31-05-2015 21:00
 

Hunedoara - Casa de Cultură

Aferim! (România)
29-05-2015 19:00
Reuniunea (Suedia)
30-05-2015 13:30
Pasolini (Independenţa Film / Franţa)
30-05-2015 15:00
Între două surori (Germania)
30-05-2015 16:30
Duşmanul meu (Grecia)
30-05-2015 19:00
Gustul coacăzelor (Comunitatea Valonia - Bruxelles)
31-05-2015 15:00
Fisuri în beton (Austria)
31-05-2015 17:00
Sfântul GRA (Clorofilm / Italia)
31-05-2015 19:00
-
Organizator:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Media: