FestivalFilme/ProgramInfoDespre noiArhivăPresăContact
Filme/Program
mai
2016
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Bucureşti
13 14 15
Baia Mare
20 21 22
Tîrgu Mureş
20 21 22
Cluj-Napoca
27 28 29
Hunedoara
27 28 29
Timişoara

Jurnal

Premiul publicului

Capitala Europeană a Culturii 2021
Shakespeare
10 prieteni ai FFE

Filme/Program


        mod de afişare: listă completă | grid
 

Bucureşti - Cinema PRO

Comunitatea (Danemarca)
05-05-2016 19:30
 

Bucureşti - Cinema Elvire Popesco

Pretul dorintei (Irlanda)
06-05-2016 18:00
Vânătoarea (Danemarca)
06-05-2016 20:30
Rico şi Oskar. Umbrele Misterioase (Germania)
07-05-2016 15:00
Ecouri (Republica Moldova)
07-05-2016 17:00
Medalion (Republica Moldova)
07-05-2016 17:00
Milika (Republica Moldova)
07-05-2016 17:00
Fidelio. Călătoria lui Alice (Franţa)
07-05-2016 18:00
Black Friday (România)
07-05-2016 20:00
End of Summer (România)
07-05-2016 20:00
O noapte în Tokoriki (România)
07-05-2016 20:00
Plante perene (România)
07-05-2016 20:00
Somnul lui Richi (România)
07-05-2016 20:00
Caprice (Franţa)
08-05-2016 16:30
Copacul (Slovenia)
08-05-2016 18:30
Dincolo de Calea Ferată (România)
08-05-2016 20:30
Moartea domnului Lăzărescu (România)
09-05-2016 17:30
Glassland (Irlanda)
09-05-2016 20:30
Violet (Belgia)
10-05-2016 18:30
Leopardi (Italia)
10-05-2016 20:30
Cea mai fericită fată din lume (România)
11-05-2015 18:30
Schmitke (Republica Cehă)
11-05-2016 20:30
Gruber pleacă (Austria)
12-05-2016 19:00
După dealuri (România)
13-05-2016 18:00
Copil de miercuri (Ungaria)
14-05-2016 17:00
Muntele Magic (România)
14-05-2016 19:00
Noapte bună, mami! (Austria)
14-05-2016 21:00
Domestic (România)
15-05-2016 17:00
Trupul (Polonia)
15-05-2016 19:30
 

Bucureşti - Cinema Eforie

1944 (Estonia)
06-05-2016 19:00
Poveşti din Stockholm (Suedia)
06-05-2016 21:00
Comoara (România)
07-05-2016 17:00
Poveşti din Zagreb vol.3 (Croaţia)
07-05-2016 19:00
Sivas (Turcia)
07-05-2016 21:00
Italo (Italia)
08-05-2016 16:30
Legături bolnăvicioase (România)
08-05-2016 18:30
Trei amintiri din tinereţe (Franţa)
08-05-2016 20:30
Tititá (Ungaria)
09-05-2016 18:30
Idealistul (Danemarca)
09-05-2016 20:30
Orizont (România)
10-05-2016 18:30
Rapsodia Bulgară (Bulgaria)
10-05-2016 20:30
Un etaj mai jos (România)
11-05-2015 18:30
Labirintul minciunilor (Germania)
11-05-2016 20:30
Mustang (Franţa)
13-05-2016 18:30
Scrimerul (Finlanda)
13-05-2016 20:30
Ilegitim (România)
14-05-2016 18:30
Fiul lui Saul (Ungaria)
14-05-2016 21:00
Flori (Spania)
15-05-2016 17:00
Comunitatea (Danemarca)
15-05-2016 19:00
Intrusul (Olanda)
15-05-2016 21:30
 

Bucureşti - ICR (Aleea Alexandru)

Mica Anglie (Grecia)
12-05-2016 19:00
 

Bucureşti - Spaţiul Public European

Hamlet (Marea Britanie)
06-05-2016 19:00
Bântuiţi (Siria)
09-05-2016 19:00
Lotul 12 (Cipru)
10-05-2016 19:00
Mult zgomot pentru nimic (Marea Britanie)
12-05-2016 19:00
 

Bucureşti - Institutul Cervantes

Toţi sunt morţi (Spania)
10-05-2016 19:30
Serbistan Jurnal de bord (Serbia)
13-05-2016 19:30
 

Bucureşti - Institutul Italian de Cultură Vito Grasso

Cum mi-am petrecut sfârşitul lumii (România)
08-05-2016 19:00
Cărţi pe marele ecran. Scurtmetraje de ficţiune (Grecia)
10-05-2016 19:00
Consulul din Bordeaux (Portugalia)
12-05-2016 19:00
 

Bucureşti - Centrul Ceh

Maxine Peake as Hamlet (Marea Britanie)
07-05-2016 20:00
Lecţia (Bulgaria)
08-05-2016 20:00
Mediterranea (Italia)
09-05-2016 20:00
Crulic. Drumul spre dincolo (România)
10-05-2016 20:00
A slice of Sweden & Rainbow Films (Suedia)
11-05-2016 20:00
Conversaţia Angelică (Marea Britanie)
12-05-2016 20:00
Următorul (Marea Britanie)
12-05-2016 20:00
Hotel Dallas (România)
13-05-2016 20:00
 

Baia Mare - Teatrul Municipal

Fiul lui Saul (Ungaria)
13-05-2016 19:30
Mediterranea (Italia)
14-05-2016 17:00
Legea pieţei (Franţa)
14-05-2016 19:00
Noapte bună, mami! (Austria)
14-05-2016 21:00
Mustang (Franţa)
15-05-2016 17:00
Copil de miercuri (Ungaria)
15-05-2016 19:00
1944 (Estonia)
15-05-2016 21:00
 

Cluj Napoca - Cinema Mărăşti

Maxine Peake as Hamlet (Marea Britanie)
20-05-2016 19:30
Rico şi Oskar. Umbrele Misterioase (Germania)
21-05-2016 15:00
Conversaţia Angelică (Marea Britanie)
21-05-2016 18:30
Trei amintiri din tinereţe (Franţa)
21-05-2016 20:30
Mustang (Franţa)
22-05-2016 17:00
Ma ma (Spania)
22-05-2016 19:00
Trupul (Polonia)
22-05-2016 21:00
 

Hunedoara - Castelul Corvinilor

Dincolo de Calea Ferată (România)
27-05-2016 21:30
Intrusul (Olanda)
28-05-2016 21:30
Banat (Italia)
29-05-2016 21:30
 

Hunedoara - Sala Aula a Facultăţii de Inginerie

Schmitke (Republica Cehă)
28-05-2016 17:00
Ma ma (Spania)
28-05-2016 19:00
Comunitatea (Danemarca)
28-05-2016 21:00
1944 (Estonia)
29-05-2016 17:00
Mustang (Franţa)
29-05-2016 19:00
Labirintul minciunilor (Germania)
29-05-2016 21:00
 

Timişoara - Ambasada

Copacul (Slovenia)
28-05-2016 17:00
Poveşti din Zagreb vol.3 (Croaţia)
28-05-2016 19:00
Mediterranea (Italia)
28-05-2016 21:00
Hotel Dallas (România)
29-05-2016 17:00
Intrusul (Olanda)
29-05-2016 19:00
Maxine Peake as Hamlet (Marea Britanie)
29-05-2016 21:00
 

Timişoara - Grădina de vară Capitol

Banat (Italia)
27-05-2016 21:30
 

Tg. Mureş - Cinema ARTA

Trei amintiri din tinereţe (Franţa)
20-05-2016 19:30
Sivas (Turcia)
21-05-2016 17:00
Schmitke (Republica Cehă)
21-05-2016 19:00
Labirintul minciunilor (Germania)
21-05-2016 21:00
Gruber pleacă (Austria)
22-05-2016 17:00
Trupul (Polonia)
22-05-2016 19:00
Idealistul (Danemarca)
22-05-2016 21:00
-
Organizator:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Media: