Bucureşti - Teatrul Național București - Sala Mare

La revedere acolo sus (Franța)
07-05-2018 19.30
 

Bucureşti - Cinema Elvire Popesco

Ama-San (Portugalia)
08-05-2018 18.00
Ascensor pentru pacienți (Bulgaria)
08-05-2018 20.00
Docuart - Proiecționistul / Angéla / Momente de tăcere
09-05-2018 16.30
Nicăieri nu-i ca pe drum (Ungaria)
09-05-2018 19.00
Însoțitoarea de zbor (Olanda)
09-05-2018 20.30
Stefan Zweig: Adio, Europa! (Austria)
10-05-2018 18.30
O vară de neuitat (România)
10-05-2018 20.30
Camera Backer (MolDOX Lab)
11-05-2018 17.30
Cine iubește și lasă (Republica Moldova)
11-05-2018 17.30
Întuneric (Moldox Lab)
11-05-2018 17.30
Lumină intimă (Cehoslovacia)
11-05-2018 19.00
Miami (Finlanda)
11-05-2018 20.30
Va veni o zi (Danemarca)
12-05-2018 14.00
Păsările cântă în Kigali (Polonia)
12-05-2018 16.30
Brusc (Germania)
12-05-2018 18.30
Galben fierbinte (Turcia)
12-05-2018 20.30
O drumeție scurtă (Croatia)
13-05-2018 14.00
Linia telefonică (Grecia)
13-05-2018 15.30
Cornul de capra (Bulgaria)
13-05-2018 17.00
Sânge de lapon (Suedia)
13-05-2018 19.00
 

Bucureşti - Cinema Muzeul Țăranului

Docuart - Secondo me / 10:34 to Belgrade / Perfection Is Forever
08-05-2018 16.30
Și va fi... (Republica moldova)
08-05-2018 19.00
L'animale (Austria)
08-05-2018 21.00
Impulso (Spania)
09-05-2018 18.00
O mamă își aduce fiul să fie împușcat (Marea Britanie)
09-05-2018 19.30
Când vine războiul (Cehia)
09-05-2018 21.00
Iluzia cea mare (Franța)
11-05-2018 17.00
Turnul. Zi cu soare (Polonia)
11-05-2018 19.00
Messi și Maud (Olanda)
11-05-2018 21.00
Dincolo de nori (Belgia)
12-05-2018 16.00
Rock'n Roll (Franța)
12-05-2018 18.00
Sărutând-o pe Candice (Irlanda)
12-05-2018 20.30
Băieții din strada Pal (Ungaria)
13-05-2018 12.30
Ordinea lucrurilor (Italia)
13-05-2018 14.30
Casă fără acoperiș (Germania)
13-05-2018 16.30
Localul (Italia)
13-05-2018 19.30
 

Bucureşti - Centrul Ceh

Minunatul meu Berlin de Vest (Germania)
08-05-2018 19.00
Viața și nimic altceva (Franța)
09-05-2018 19.00
Brexitannia (Marea Britanie)
10-05-2018 19.00
Sunt însărcinată, în România (Spania)
11-05-2018 19.00
 

Bucureşti - Institutul Balassi

Shiraz (Marea Britanie)
09-05-2018 20.45
Poveste de succes (Danemarca)
10-05-2018 20.45
Escortata (Ungaria)
11-05-2018 20.45
Rebele sau apolitice? Copiii lui mai 1968 (Franța - ARTE)
12-05-2018 18.00
Avort, cruciații contraatacă (Franța - ARTE)
12-05-2018 19.00
Frumoasa lună mai (Franța - ARTE)
12-05-2018 20.45
 

Bucureşti - Institutul Cervantes

Valea păcii (Iugoslavia)
08-05-2018 19.00
Viața străzii (Italia)
09-05-2018 19.00
Mireasa (Spania)
11-05-2018 19.00
În întuneric (Germania)
12-05-2018 19.00
 

Bucureşti - Muzeul Național al Literaturii Române

Trenuri bine păzite (Cehoslovacia)
11-05-2018 20.45
Mireasa (Spania)
08-05-2018 20.45
Nimic nou pe frontul de vest (S.U.A.)
12-05-2018 20.45
Balul pompierilor (Cehoslovacia)
13-05-2018 20.45
 

Bucureşti - Spațiul Public European

Western (Germania)
08-05-2018 19.00
Căpitanul Conan (Franța)
09-05-2018 19.00
Emilia (Lituania)
10-05-2018 19.00
120 BPM – bătăi pe minut (Franța)
11-05-2018 19.00
 

Galaţi - Cinema Prof. Ioan Manole

Rock'n Roll (Franța)
11-05-2018 19.00
Galben fierbinte (Turcia)
12-05-2018 15.00
Emilia (Lituania)
12-05-2018 16.30
O drumeție scurtă (Croatia)
12-05-2018 18.30
În întuneric (Germania)
12-05-2018 20.00
O vară de neuitat (România)
13-05-2018 15.00
L'animale (Austria)
13-05-2018 17.00
Western (Germania)
13-05-2018 19.00
 

Râmnicu Vâlcea - Cinema Geo Saizescu

Localul (Italia)
18-05-2018 19.00
O drumeție scurtă (Croatia)
19-05-2018 15.30
În întuneric (Germania)
19-05-2018 17.00
Rock'n Roll (Franța)
19-05-2018 19.00
Lumină intimă (Cehoslovacia)
20-05-2018 15.00
Poveste de succes (Danemarca)
20-05-2018 16.30
120 BPM – bătăi pe minut (Franța)
20-05-2018 18.30
 

Tîrgu Mureş - Cinematograful ARTA

Sărutând-o pe Candice (Irlanda)
18-05-2018 19.00
Trenuri bine păzite (Cehoslovacia)
19-05-2018 15.00
Casa de la malul mării (Franța)
19-05-2018 17.00
Rock'n Roll (Franța)
19-05-2018 18.45
Linia telefonică (Grecia)
20-05-2018 15.00
Poveste de succes (Danemarca)
20-05-2018 17.00
Localul (Italia)
20-05-2018 19.00
 

Timişoara - Teatrul Național Mihai Eminescu - Sala Mare

Viața străzii (Italia)
24-05-2018 19.00
 

Timişoara - Grădina de vară - Capitol

Turnul. Zi cu soare (Polonia)
25-05-2018 21.30
Rock'n Roll (Franța)
26-05-2018 21.30
Localul (Italia)
27-05-2018 21.30
 

Timişoara - Casa Artelor

Emilia (Lituania)
26-05-2018 16.00
Poveste de succes (Danemarca)
26-05-2018 18.00
Casa de la malul mării (Franța)
26-05-2018 20.00
 

Timişoara - D`arc

Docuart - Proiecționistul / Angéla / Momente de tăcere
25-05-2018 16.30
Brexitannia (Marea Britanie)
25-05-2018 18.30
O vară de neuitat (România)
25-05-2018 20.00
Sunt însărcinată, în România (Spania)
26-05-2018 15.00
Docuart - Secondo me / 10:34 to Belgrade / Perfection Is Forever
26-05-2018 16.30
Linia telefonică (Grecia)
26-05-2018 18.30
Va veni o zi (Danemarca)
26-05-2018 20.00
Însoțitoarea de zbor (Olanda)
27-05-2018 16.00
Nicăieri nu-i ca pe drum (Ungaria)
27-05-2018 18.00
Casă fără acoperiș (Germania)
27-05-2018 19.30
 

Alba Iulia - Casa de Cultură a Studenților

În întuneric (Germania)
25-05-2018 19.00
Căpitanul Conan (Franța)
26-05-2018 15.00
Sânge de lapon (Suedia)
26-05-2018 17.30
Rock'n Roll (Franța)
26-05-2018 19.30
Docuart - Proiecționistul / Angéla / Momente de tăcere
27-05-2018 15.00
Localul (Italia)
27-05-2018 17.30
Va veni o zi (Danemarca)
27-05-2018 19.30
 

Sibiu - Centrul Cultural Ioan Besoiu

O mamă își aduce fiul să fie împușcat (Marea Britanie)
01-06-2018 19.00
Galben fierbinte (Turcia)
02-06-2018 15.00
Minunatul meu Berlin de Vest (Germania)
02-06-2018 16.30
Miami (Finlanda)
02-06-2018 18.15
Însoțitoarea de zbor (Olanda)
02-06-2018 20.30
Iluzia cea mare (Franța)
03-06-2018 15.00
Sărutând-o pe Candice (Irlanda)
03-06-2018 17.00
Western (Germania)
03-06-2018 19.00
 

Iași - Ateneul din Iași - Sala Mare

Sânge de lapon (Suedia)
01-06-2018 19.00
Balul pompierilor (Cehoslovacia)
02-06-2018 14.45
Mireasa (Spania)
02-06-2018 16.00
Minunatul meu Berlin de Vest (Germania)
02-06-2018 18.00
Stefan Zweig: Adio, Europa! (Austria)
02-06-2018 20.00
Docuart - Secondo me / 10:34 to Belgrade / Perfection Is Forever
03-06-2018 15.00
Casă fără acoperiș (Germania)
03-06-2018 17.00
Rock'n Roll (Franța)
03-06-2018 19.00
-

 
Organizatori:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Parteneri media: