mod de afişare: listă completă | grid
 

Bucuresti - Muzeul National De Arta al Romaniei

Cealaltă parte a speranței (Finlanda)
4-05-2017 19.30
Aventurile Artei Moderne: ep. 5 și 6 (Franța)
5-6-05-2017 11.00-19.00
Ispitirea Sfântului Anton, Hieronymus Bosch (Franța)
5-6-05-2017 11.00-19.00
Serghei Șukin, povestea unui colecționar de artă (Franța)
5-6-05-2017 11.00-19.00
 

Bucuresti - Cinema Elvire Popesco

Memoria viitorului (Irlanda)
05-05-2017 18.30
Mercenarul (Franța)
05-05-2017 20.30
Poveştile străbunicului (Danemarca)
06-05-2017 13.00
Scurtmetraje animate (Danemarca)
06-05-2017 11.00
Febră în zori (Ungaria)
06-05-2017 16.00
Eu, Olga Hepnarová (Cehia)
06-05-2017 18.30
Ireproșabil (Franța)
06-05-2017 21.00
Un american foarte patriot (Austria)
07-05-2017 16.00
24 de săptămâni (Germania)
07-05-2017 18.30
Străin în paradis (Olanda)
07-05-2017 21.00
Fata fără mâini (Franța)
08-05-2017 18.30
Tăcerea (Grecia)
08-05-2017 20.30
Ochi închiși (Italia)
09-05-2017 21.30
Mamă (Estonia)
10-05-2017 18.30
Imaginea de apoi (Polonia)
10-05-2017 20.30
Înfurigranții (Austria)
11-05-2017 18.30
140 fericiți! (Spania)
11-05-2017 20.30
 

Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`

Austerlitz (Germania)
05-05-2017 18.30
Marija (Germania)
05-05-2017 20.30
Misterul dealurilor verzi (Croația)
06-05-2017 16.30
21 de nopți cu Pattie (Franța)
06-05-2017 18.30
Lady Macbeth (Marea Britanie)
06-05-2017 21.00
Zile confuze (Estonia)
07-05-2017 16.00
Safari (Austria)
07-05-2017 18.30
În aceeași grădină (Turcia)
07-05-2017 21.00
Aya din Yop (Franța)
08-05-2017 18.30
Ministrul francez (Franța)
08-05-2017 20.30
Frigul din Kalandar (Turcia)
09-05-2017 18.30
Împreună pentru totdeauna (Lituania)
09-05-2017 21.00
Idila (Slovenia)
10-05-2017 18.30
Vara s-a sfârșit (România)
10-05-2017 20.30
Martorul acuzării (Bulgaria)
11-05-2017 18.00
Ultima zi (România)
11-05-2017 20.30
 

Bucuresti - Centrul Ceh

Despre orbire (Marea Britanie)
05-05-2017 18.30
Toate aceste nopți nedormite (Polonia)
06-05-2017 20.30
Pisica Rabinului (Franța)
08-05-2017 20.30
Lucifer (Belgia)
09-05-2017 20.30
Accabadora (Italia)
10-05-2017 20.30
 

Bucuresti - Institutul Cervantes

Hitchcock/ Truffaut (Franța)
05-05-2017 19.00
Asediul (Franța)
05-05-2017 20.30
De serviciu (Franța)
06-05-2017 19.00
Casă, dulce casă (Danemarca)
08-05-2017 19.00
Camera obscură (România)
08-05-2017 20.00
Oameni buni (Suedia)
09-05-2017 18.30
Flutulus (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30
Menajerul (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30
Paparuda (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30
Scurtmetraje Moldox Lab (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30
 

Bucuresti - Spatiul Public European

Fixeur (România)
04-05-2017 19.00
Când am deschis ochii (Franța)
05-05-2017 19.00
Viața mea de dovlecel (Elveția)
08-05-2017 19.00
Toni Erdmann (Germania)
10-05-2017 19.00
Două lozuri (România)
11-05-2017 19.00
-
 
Organizatori:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Parteneri media: