mod de afişare: listă completă | grid

Cealalta parte a sperantei (Finlanda)
4-05-2017 19.30 (Bucuresti - Muzeul National De Arta al Romaniei)

Aventurile Artei Moderne: ep. 5 si 6 (Franta)
5-6-05-2017 11.00-19.00 (Bucuresti - Muzeul National De Arta al Romaniei)

Ispitirea Sfantului Anton, Hieronymus Bosch (Franta)
5-6-05-2017 11.00-19.00 (Bucuresti - Muzeul National De Arta al Romaniei)

Serghei Sukin, povestea unui colectionar de arta (Franta)
5-6-05-2017 11.00-19.00 (Bucuresti - Muzeul National De Arta al Romaniei)

Memoria viitorului (Irlanda)
05-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Mercenarul (Franta)
05-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Povestile strabunicului (Danemarca)
06-05-2017 13.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Scurtmetraje animate (Danemarca)
06-05-2017 11.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Febra in zori (Ungaria)
06-05-2017 16.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Eu, Olga Hepnarova (Cehia)
06-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Ireprosabil (Franta)
06-05-2017 21.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Un american foarte patriot (Austria)
07-05-2017 16.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

24 de saptamani (Germania)
07-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Strain in paradis (Olanda)
07-05-2017 21.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Fata fara maini (Franta)
08-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Tacerea (Grecia)
08-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Ochi inchisi (Italia)
09-05-2017 21.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Mama (Estonia)
10-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Imaginea de apoi (Polonia)
10-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Infurigrantii (Austria)
11-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

140 fericiti! (Spania)
11-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Austerlitz (Germania)
05-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Marija (Germania)
05-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Misterul dealurilor verzi (Croatia)
06-05-2017 16.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

21 de nopti cu Pattie (Franta)
06-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Lady Macbeth (Marea Britanie)
06-05-2017 21.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Zile confuze (Estonia)
07-05-2017 16.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Safari (Austria)
07-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

In aceeasi gradina (Turcia)
07-05-2017 21.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Aya din Yop (Franta)
08-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Ministrul francez (Franta)
08-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Frigul din Kalandar (Turcia)
09-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Impreuna pentru totdeauna (Lituania)
09-05-2017 21.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Idila (Slovenia)
10-05-2017 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Vara s-a sfarsit (Romania)
10-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Martorul acuzarii (Bulgaria)
11-05-2017 18.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Ultima zi (Romania)
11-05-2017 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului - Studioul `Horia Bernea`)

Despre orbire (Marea Britanie)
05-05-2017 18.30 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Toate aceste nopti nedormite (Polonia)
06-05-2017 20.30 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Pisica Rabinului (Franta)
08-05-2017 20.30 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Lucifer (Belgia)
09-05-2017 20.30 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Accabadora (Italia)
10-05-2017 20.30 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Hitchcock/ Truffaut (Franta)
05-05-2017 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Asediul (Franta)
05-05-2017 20.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

De serviciu (Franta)
06-05-2017 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Casa, dulce casa (Danemarca)
08-05-2017 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Camera obscura (Romania)
08-05-2017 20.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Oameni buni (Suedia)
09-05-2017 18.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Flutulus (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Menajerul (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Paparuda (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Scurtmetraje Moldox Lab (Republica Moldova)
09-05-2017 20.30 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Fixeur (Romania)
04-05-2017 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Cand am deschis ochii (Franta)
05-05-2017 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Viata mea de dovlecel (Elvetia)
08-05-2017 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Toni Erdmann (Germania)
10-05-2017 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Doua lozuri (Romania)
11-05-2017 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Cealalta parte a sperantei (Finlanda)
12-05-2017 19.30 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

24 de saptamani (Germania)
13-05-2017 15.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Mercenarul (Franta)
13-05-2017 17.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Imaginea de apoi (Polonia)
13-05-2017 19.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Ultima zi (Romania)
13-05-2017 20.45 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Austerlitz (Germania)
14-05-2017 15.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Cu inima curata (Ungaria)
14-05-2017 17.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Impreuna pentru totdeauna (Lituania)
14-05-2017 19.00 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Cea mai fericita zi din viata lui Olli Maki (Finlanda)
14-05-2017 20.45 (Iasi - Casa de Cultura `Mihai Ursachi`)

Cealalta parte a sperantei (Finlanda)
19-05-2017 19.30 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Impreuna pentru totdeauna (Lituania)
20-05-2017 16.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Infurigrantii (Austria)
20-05-2017 18.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Ultima zi (Romania)
20-05-2017 20.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Scurtmetraje animate (Danemarca)
21-05-2017 14.30 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Cu inima curata (Ungaria)
21-05-2017 16.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

24 de saptamani (Germania)
21-05-2017 18.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Cea mai fericita zi din viata lui Olli Maki (Finlanda)
21-05-2017 20.00 (Gura Humorului - Casa de cultura)

Cealalta parte a sperantei (Finlanda)
19-05-2017 19.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Strain in paradis (Olanda)
20-05-2017 15.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Impreuna pentru totdeauna (Lituania)
20-05-2017 17.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Imaginea de apoi (Polonia)
20-05-2017 18.45 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Ultima zi (Romania)
20-05-2017 20.30 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Marija (Germania)
21-05-2017 15.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Toate aceste nopti nedormite (Polonia)
21-05-2017 17.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Infurigrantii (Austria)
21-05-2017 18.45 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Cea mai fericita zi din viata lui Olli Maki (Finlanda)
21-05-2017 20.30 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Impreuna pentru totdeauna (Lituania)
27-05-2017 15.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Infurigrantii (Austria)
27-05-2017 17.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Febra in zori (Ungaria)
27-05-2017 19.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Safari (Austria)
28-05-2017 15.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Mama (Estonia)
28-05-2017 17.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Mercenarul (Franta)
28.05.2017 19.00 (Timisoara - Universitatea de Vest - Sala Aula Magna `Ioan Curea`)

Cealalta parte a sperantei (Finlanda)
26-05-2017 22.00 (Timisoara - Gradina de vara - Capitol)

Povestea iubirii (Romania)
27-05-2017 22.00 (Timisoara - Gradina de vara - Capitol)

Ultima zi (Romania)
28-05-2017 22.00 (Timisoara - Gradina de vara - Capitol)
-
 
Organizatori:
Parteneri:
Parteneri locali:
Cu sprijinul:
Parteneri media: