Fericit ca Lazar (Italia)
11-06-2019 19.30 (Bucuresti - Teatrul National Bucuresti - Sala Mare)

Parking (Romania)
18-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Imi rupi inima (Austria)
18-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Ieri (Ungaria)
19-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Durerea (Franta)
19-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Cealalta parte a tuturor lucrurilor (Serbia)
20-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Fuga (Polonia)
20-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Femeie in razboi (Islanda)
21-06-2019 17.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Punct de cotitura (Finlanda)
21-06-2019 19.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Identitate virtuala (Franta)
21-06-2019 21.00 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Parking (Romania)
22-06-2019 16.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Julia (Spania)
22-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Slava Domnului! (Franta)
22-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Identitate virtuala (Franta)
23-06-2019 16.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Aleea Soarelui (Germania)
23-06-2019 18.30 ( - Cinema Elvire Popesco)

Jocuri de putere (Spania)
23-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Elvire Popesco)

Miracolul (Lituania)
18-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Mai avem nevoie si de crime (Italia)
18-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Suvenir (Belgia)
19-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Dumnezeu exista si numele lui e Petrunija (macedonia de Nord)
19-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Legenda Ritei (Germania)
20-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Durerea (Franta)
20-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Ministerul iubirii (Croatia)
21-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Egon Schiele: Moartea si Fecioara (Austria)
21-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Sper sa mori data viitoare :) (Ungaria)
22-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Fericit (Germania)
22-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Grane (Turcia)
22-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Fericit ca Lazar (Italia)
22-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Slava Domnului! (Franta)
23-06-2019 14.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Fiul Sofiei (Grecia)
23-06-2019 17.00 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Henric al V-lea (Marea Britanie)
23-06-2019 19.30 (Bucuresti - Cinema Muzeul Taranului)

Supa Modo (Germania)
18-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Legenda Ritei (Germania)
18-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Visul Katrinei (Italia)
18-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Persona (Suedia)
18-06-2019 20.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Styx (Austria)
19-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Grane (Turcia)
19-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Psycho (S.U.A)
19-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Aleea Soarelui (Germania)
19-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Fericit (Germania)
20-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Fiul Sofiei (Grecia)
20-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Adio, Lenin! (Germania)
20-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Piciorul meu stang (Irlanda)
20-06-2019 20.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Gradina infinita (Bulgaria)
21-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Ciocarliile pe sarma (Cehoslovacia)
21-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Barbara (Germania)
21-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Conformistul (Italia)
21-06-2019 20.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Agatha Christie – regina crimei (Germania)
22-06-2019 12.30 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Novecento / 1900 (italia)
22-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Vietile altora (Germania)
22-06-2019 20.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Coreea de Nord: oamenii lui Kim (Franta)
23-06-2019 14.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Mi-e greu sa spun adio (Spania)
23-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Inainte de Revolutie (Italia)
23-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinemateca Eforie)

Documentare din Republica Moldova // MolDOX LAB
19-06-2019 19.00 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Agatha Christie – regina crimei (Germania)
20-06-2019 19.00 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Visatorii (Italia)
21-06-2019 19.00 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Miracolul (Lituania)
22-06-2019 19.00 (Bucuresti - Centrul Ceh)

Baloane de curcubeu (Romania)
14-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinema PRO)

Parking (Romania)
14-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema PRO)

Visul Katrinei (Italia)
15-06-2019 18.30 (Bucuresti - Cinema PRO)

Nopti magice (Italia)
15-06-2019 20.30 (Bucuresti - Cinema PRO)

Supa Modo (Germania)
16-06-2019 16.30 (Bucuresti - Cinema PRO)

Romanian Short Waves 2019
16-06-2019 18.00 (Bucuresti - Cinema PRO)

Jocuri de putere (Spania)
16-06-2019 20.00 (Bucuresti - Cinema PRO)

Novecento / 1900 (italia)
17-06-2019 16.00 (Bucuresti - Cinema PRO)

Barbara (Germania)
19-06-2019 19.00 (Bucuresti - Goethe Institut // Pavilion 32)

Vietile altora (Germania)
20-06-2019 19.00 (Bucuresti - Goethe Institut // Pavilion 32)

Adio, Lenin! (Germania)
21-06-2019 19.00 (Bucuresti - Goethe Institut // Pavilion 32)

Timebox (Romania)
14-06-2019 21.00 (Bucuresti - Institutul Balassi)

Cealalta parte a tuturor lucrurilor (Serbia)
15-06-2019 21.00 (Bucuresti - Institutul Balassi)

Styx (Austria)
16-06-2019 21.00 (Bucuresti - Institutul Balassi)

Vantul (SUA)
17-06-2019 21.30 (Bucuresti - Institutul Balassi)

Sper sa mori data viitoare :) (Ungaria)
21-06-2019 22.00 (Bucuresti - Institutul Balassi)

Donbass (Germania)
14-06-2019 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Gradina infinita (Bulgaria)
15-06-2019 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Coreea de Nord: oamenii lui Kim (Franta)
19-06-2019 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Mi-e greu sa spun adio (Spania)
20-06-2019 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

Julia (Spania)
21-06-2019 19.00 (Bucuresti - Institutul Cervantes)

24 de ore Europa – generatia urmatoare (ARTE)
14-06-2019 19.00 (Bucuresti - Apollo 111 // Palatul Universul)

Psycho (spectacol de teatru)
17-06-2019 20.00 (Bucuresti - Apollo 111 // Palatul Universul)

Persona (spectacol de teatru)
12-06-2019 19.00 (Bucuresti - Teatrul Unteatru)

Insule fantoma (Irlanda)
23-06-2019 18.00 (Bucuresti - UNATC - Sala Cinema)

Femeie in razboi (Islanda)
19-06-2019 19.00 (Bucuresti - Spatiul Public European)

Parking (Romania)
21-06-2019 19.00 (Chisinau - Cinema Odeon)

Persona (Suedia)
22-06-2019 12.00 (Chisinau - Cinema Odeon)

Jurnalul familiei -escu (Romania)
22-06-2019 13.30 (Chisinau - Cinema Odeon)

Imi rupi inima (Austria)
22-06-2019 15.30 (Chisinau - Cinema Odeon)

Donbass (Germania)
22-06-2019 17.30 (Chisinau - Cinema Odeon)

Filme MOLDVOX (Republica Moldova)
22-06-2019 20.00 (Chisinau - Cinema Odeon)

Piciorul meu stang (Irlanda)
23-06-2019 12.30 (Chisinau - Cinema Odeon)

Durerea (Franta)
23-06-2019 14.30 (Chisinau - Cinema Odeon)

Egon Schiele: Moartea si Fecioara (Austria)
23-06-2019 17.00 (Chisinau - Cinema Odeon)

Un print si jumatate (Romania)
23-06-2019 19.00 (Chisinau - Cinema Odeon)

Persona (spectacol de teatru)
22-06-2019 20.00 (Chisinau - Teatrul Satiricus)

Fericit ca Lazar (Italia)
21-06-2019 19.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Styx (Austria)
22-06-2019 14.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Miracolul (Lituania)
22-06-2019 16.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

McQueen (Marea Britanie)
22-06-2019 18.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Mai avem nevoie si de crime (Italia)
22-06-2019 20.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Ministerul iubirii (Croatia)
23-06-2019 15.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Identitate virtuala (Franta)
23-06-2019 17.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Dumnezeu exista si numele lui e Petrunija (macedonia de Nord)
23-06-2019 19.00 (Ramnicu Valcea - Cinema Geo Saizescu)

Slava Domnului! (Franta)
21-06-2019 18.30 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Piciorul meu stang (Irlanda)
22-06-2019 14.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Cealalta parte a tuturor lucrurilor (Serbia)
22-06-2019 16.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Visul Katrinei (Italia)
22-06-2019 18.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Fericit ca Lazar (Italia)
22-06-2019 20.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Timebox (Romania)
23-06-2019 15.30 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Ministerul iubirii (Croatia)
23-06-2019 17.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

McQueen (Marea Britanie)
23-06-2019 19.00 (Tirgu Mures - Cinematograful ARTA)

Fericit ca Lazar (Italia)
28-06-2019 19.00 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Ieri (Ungaria)
29-06-2019 14.00 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Fiul Sofiei (Grecia)
29-06-2019 16.30 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Femeie in razboi (Islanda)
29-06-2019 18.30 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Jocuri de putere (Spania)
29-06-2019 20.30 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Piciorul meu stang (Irlanda)
30-06-2019 15.00 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Julia (Spania)
30-06-2019 17.00 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)

Durerea (Franta)
30-06-2019 19.00 (Sibiu - Centrul Cultural Ion Besoiu)
-

Organizatori:
Parteneri:
Parteneri locali:
Parteneri media: